BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Snoweboard Uważa się, że wynalazcą snowboardu w latach 60-tych XX był Sherman Poppen . Podczas zabawy ze swoimi dziećmi złączył dwie narty. Poppen widząc reakcję dzieci, które zafascynowały się jego dokonaniem postanowił zarejestrować swój wynalazek w urzędzie patentowym i tym samym sprzedać prawa do jego produkcji. Jego produkt nie wzbudzał wówczas zainteresowania i zaufania wśród zwolenników narciarstwa. Prawo do jego produkcji otrzymała firma zajmująca się produkcją kul do kręgli. 
Snurfer  -tak nazwał deskę -został zrobiony poprzez złączenie ze sobą dwóch nart i przewiązaniu liny z przodu deski. Za linę należało się trzymać, aby utrzymać stabilność. . 
Wypuszczona na rynek plastikowa deska,  podbiła rynek amerykański w latach 1966-67.


W roku 1966 sprzedano aż ponad pół miliona egzemplarzy Snurfera. Snurfer był powszechnie uważany jako zabawka dla dzieci, aż do czasu jak Sherman zorganizował zawody z użyciem swojej deski. Właśnie w tych zawodach wziął udział Jake Burton, który naprawdę zainteresował się Snurferem. Burton nigdy nie surfował (rodzice nie kupili mu deski do surfowania) ale był za to wielkim zapaleńcem jazdy na nartach. Brał on udział w wszelkich zawodach narciarskich, aż do czasu gdy złamał obojczyk w wypadku samochodowym. 

Podczas gdy Burton był 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz